İlan Verme Kuralları

  Değerli üyemiz;

İlanınızın yayınlanabilmesi için, belirlediğimiz ilan verme kurallarımıza dikkat etmenizi ve ilan verme kurallarına uygunluğuna önem göstermesini rica ederiz.

İlan Verme Kuralları

 1. İlan bilgilerinizin ve içeriklerinin doğru ve hukuka uygun olması

 2. Fotoğrafsız ilan yayınlanmaması

 3. İlan fotoğraflarında yayınladığınız fotoğrafların başkasına veya ilanla ilgili olmaması

 4. İlan fotoğraflarının üzerinde; yanlış ve gereksiz telefon, adres, sosyal medya hesap bilgileri, firma bilgileri / tanıtımı, ürün ve benzeri reklam bilgilerinin olmaması* Üyelik profilinizde tüm gerekli bilgiler mevcuttur.

 5. İlan fotoğraflarında ve / ve ya ilan içeriğinde gereksiz ürün tanıtımı yapılmaması

 6.  Satışı yasaklı ürünlerin yayınlanmaması

 7. İçeriksiz ilan yayınlanmaması

 8. İlan içeriğinde belirtilen bilgilerde, konu bilgileri haricinde gereksiz ;bilgi, firma bilgisi, reklam içeren ya da sosyal medya hesaplarına ait link paylaşımı olmaması

 9. Kanunen sahiplendirilen ilan içeriğinde fiyat bilgisi olmaması

 10. İlan konusu seçimi ile yayınlanan fotoğraflardaki konunun farklı olmaması ve ilan konusu seçimi haricinde birden fazla konunun bulunduğu fotoğrafların yayınlanmaması

 11. İLAN VERME VE MAĞAZA AÇMA ÜCRETSİZDİR

   

Yukarıdaki ilan verme kurallarına uygunluk söz konusu olmadığı taktirde krediniz düşürülmeden ilanınız yayına alınmayabilir.

İlan verme kuralları esas alınacağı gibi;

 • Şikayet alan ilanlar incelendikten sonra uygun görüldüğü taktirde yayından kaldırılabilir.

 • Şikayet alan ilanlara istinaden yapılan inceleme sonrası haklı gerekçe barındırdığı taktirde üyeliğiniz, geçici ve ya kalıcı olarak iptal edilebilir.

 • İlanların diğer üye ilanlarından kopyalandığı durumlarda ve sahte ilan yayınlandığı taktirde ilanınız ve / ve ya üyeliğiniz iptal edilebilir.

 

Sitemizde vereceğiniz ilanlar, 5199 SAYILI HAYVANLARI KORUMA KANUNUNA , 5996 nolu VETERİNER HİZMETLERİ, BİTKİ SAĞLIĞI, GIDA VE YEM KANUNU,  SEBZE VE MEYVELER İLE YETERLİ ARZ VE TALEP DERİNLİĞİ BULUNAN DİĞER MALLARIN TİCARETİNİN DÜZENLENMESİ HAKKINDAKİ 5957 SAYILI KANUNA ve 4857 SAYILI İŞ KANUNUNA,5262 nolu ORGANİK TARIM KANUNU, 5510 NOLU SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNUNA uygun olarak verilmelidir. Bu kanunlara aykırı ilanlar, yayınlanmayacak, sehven yayınlanmış olsa dahi hiçbir kanuni sorumluluk kabul edilmeyecektir. Bu gibi durumlarda oluşabilecek kanuni sorumluluk ilan sahibine aittir.